تولیدکنندگان ظروف مسی قلم کاری

تولیدکنندگان ظروف مسی قلم کاری غالبا در استان هایی مانند اصفهان، زنجان، همدان و یزد فعالیت می کنند اما مهد این هنر اصیل را می توان به طور انحصاری نصف جهان قلمداد کرد یعنی استان زیبای اصفهان. ظروف مسی از دیرباز به دلیل خاصیت و ویژگی های منحصر به فردی که داشته بسیار مورد کاربرد قرار گرفته است؛ به همین دلیل نیز برخی از تولیدکنندگان آن را با هنرهایی مانند قلم کاری، خاتم کاری، میناکاری و… تلفیق نموده اند تا زیبایی انواع ظروف مسی بیشتر به چشم آید.

تولیدکنندگان ظروف مسی قلم کاری

بهترین ظروف مسی برای سوغاتی دادن

بهترین ظروف مسی برای سوغاتی دادن زیبایی بی حد و حصر ظروف مسی باعث شده که از آن به عنوان وسیله ای برای کادو دادن و سوغات استفاده کنند. ظروف مسی شیک و زیبایی که برای سوغات و کادو و یا انواع تزیینات مورد کاربرد قرار می گیرد تنوع بسیار گسترده ای را داشته که هر فرد را قادر می سازد با هر میزان بودجه اقدام به خرید ظروف مسی اصل و قیمتی نماید. بهترین ظروف مسی برای سوغات دادن را می توان به طور کلی در دسته بندی زیر قرار داد:

 • سینی مسی قلم کاری
 • قلمدان مسی
 • گلدان مسی
 • ست مسی اداری
 • چای خوری مسی قلم کاری
 • جام و تنگ مسی قلم کاری
 • قندان مسی قلم کاری
 • شکلات خوری مسی
 • شیرینی خوری مسی قلم کاری شده
 • سنگاب مسی
 • قاب مسی قلم کاری
 • و…. .

مواردی که ذکر شده تنها نمونه کوچکی از ظروف مسی هستند که می توان از آن برای کادو و سوغات بهره گیری نمود. ظروف مسی خاتم کاری یکی دیگر از نمونه هایی است که این روزها برای تزیین دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و زیبایی چشمگیری را دارد. این دسته از ظروف مسی با حفظ کیفیت اصلی و جنس و قالب اولیه که مس می باشد تولید شده و در قسمت هایی از آن از هنر اصیل خاتم کاری استفاده می کنند.

اطلاعاتی جالب درباره ظروف مسی

اطلاعاتی جالب درباره ظروف مسی مطمئنا در مورد ظروف مسی سنتی و شیک از قدیم تا الان، نکات زیادی به گوشتان خورده و سعی کرده اید که آن ها را در هنگام خرید ظروف مسی و یا در زمان پخت و پز به خوبی رعایت کنید. به عنوان مثال اکثریت مردم به خوبی به این نکته واقف هستند که انواع غذا به ویژه خورش های اصیل ایرانی در صورتی که در ظروف مسی پخته شود بسیار خوش رنگ و لعاب تر شده و در اصطلاح عامیانه جاافتاده تر می شود.

در اینجا قصد داریم که اطلاعاتی جالب درباره ظروف مسی در اختیارتان قرار دهیم که می تواند برایتان سودمند باشد:

 • در هنگام خرید ظروف مسی برای آن که تشخیص دهید جنس تقلبی نیست و کالای اصل است، می توانید از یک آهنربا کمک بگیرید! فلز مس به هیچ وجه آهنربا را به خود جذب نمی کند.
 • قسمت خارجی از ظروف مسی را می توان با کمک آبلیمو و مواد اسیدی مانند رب گوجه شستشو داد و تمیز کرد بدون آن که به آن خدشه ای وارد شود.
 • برای تمیزی سطح داخلی ظروف مسی قلم کاری ابدا از سیم و اسکاچ های زبر استفاده نکنید زیرا قلع اندود آن به مرور زمان آسیب می بیند و می تواند برای سلامتی مضر باشد.
 • ظروف مسی که برای تزیینات و دکوراتیو در نظر گرفته شده اند اغلب دارای ورقه های نازک تری هستند اما در مورد ظروف اساسی آشپزخانه مانند قابلمه مسی این موضوع کاملا متفاوت است و باید اجبارا از ورقه های ضخیم تری استفاده کرد.
 • بدن انسان نیاز به مقادیر زیادی از فلز و یون مس دارد که این امر با هیچ چیز تامین و جبران نمی شود مگر با پخت و پز و استفاده از ظروف مسی مرغوب و باکیفیت.

توزیع کنندگان عمده انواع ظروف مسی قلم کاری

توزیع کنندگان عمده انواع ظروف مسی قلم کاری انواع ظروف مسی قلم کاری همانطور که در ابتدای مطلب نیز بدان اشاره شد با حفظ کیفیت و فلز اصلی ساخته و پرداخته می شوند و تنها بر روی قسمت هایی که بیشتر در معرض دید قرار دارد و نیاز به ایجاد تزیین داشته، هنر قلم کاری ایجاد می شود. توزیع کنندگان عمده این دسته از ظروف دستی و ماشینی، هم به شکل حضوری در بازار فعالیت می کنند و هم غیر حضوری و از طریق سایت و شبکه های مجازی مانند واتساپ، تلگرام و اینستاگرام.

از نظر توزیع کنندگان عمده صنایع دستی، انواع ظروف مسی به دلیل آن که در بازار داخلی و خارجی بسیار مورد استقبال خریداران محترم قرار می گیرد باید به درستی بسته بندی شده که به آن ها آسیبی وارد نشود؛ به همین دلیل آن ها را درون جعبه های مقاوم و محکمی قرار می دهند و با محافظ های مناسب پوشش می دهند که ظروف مسی کنده کاری شده و حتی ساده دچار ضربه های ناگهانی در طول مسیر نشوند.

توزیع کنندگان کلی و جزیی ظروف مسی قلم کاری باکیفیت بر این باورند که این دسته از صنایع دستی و کاربردی، باید به خوبی چکش زنی شوند و در عین حال ظرافت خاصی را هم به رخ بیننده و خریدار بکشد؛ چرا که بر همین اساس می توان انواع ظروف مسی قلم کاری و خاتم کاری را قیمت گذاری نمود و در بازار عرضه کرد. خوب است بدانید که از آن جایی که فلز مس در ایران به دست می آید، تولیدات مرتبط با این فلز زیبا و دوست داشتنی چندان دچار نوسانات قیمتی نمی شوند.

فروش شگفت انگیز انواع ظروف مسی قلم کاری

فروش شگفت انگیز انواع ظروف مسی قلم کاری ظروف مسی سنتی و قلم کاری شده به دلیل طراحی خاص و شاهانه ای که دارند همیشه مورد توجه عموم مردم و به ویژه گردشگران و توزیست های خارجی قرار دارد؛ زیرا این هنر را یک هنر زنده و خاص می پندارند. به همین دلیل نیز خرید و فروش ظروف مسی قلم کاری شده هم توسط فروشندگان عمده در بازار انجام می گیرد و هم از طریق سایت های معتبری که می توانند به خوبی پاسخگوی نیاز خریداران محترم باشند.

فروش شگفت انگیز انواع ظروف مسی قلم کاری در سایت به گونه ای که است که ضمن حفظ کیفیت اصلی کالا، قیمت آن را بسیار مناسب و ارزان تر می سازد و امکان خرید کالا را افزایش می دهد؛ این موضوع هم برای خریدار خوشایند خواهد بود و هم برای فروشنده! چرا که می توانند کالای مورد نظر را با نرخ بسیار ارزان تری از سابق تهیه کنند و از طرف دیگر امکان خرید بیشتری از ظروف مسی در قالب های مختلف وجود خواهد داشت.

در پیشنهاد شگفت انگیز انواع ظروف مسی مزین به هنر قلم کاری، امکان مقایسه کالاهای مختلف به ویژه در سایت مرتبط با آن، به سادگی وجود داشته و می توان انتخاب دقیق و مطمئن تری را تجربه کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما