فروش استثنایی ظروف مسی چکشی

ظروف مسی چکشی از ابتدای تاریخ بشریت را همراهی کرده است. در دوران رنسانس ، به دلیل ویژگی های عالی ، پیروزی خود را در آشپزخانه به دست آورد. قوی ، نرم و قابل اجرا ؛ این بهترین رسانای گرما است و برای همه نیازهای آشپزی مناسب است. هر کسی که از علاقه مندان به آشپزی خوب است با درخشندگی صورتی اش مجذوب می شود. محصولات ما ، که از مس جامد بسیار ضخیم ساخته شده اند ، کاملاً با دست قلع می زنند. خطوط قابل مشاهده در نتیجه قلع اندود با دست است و نقصی در تولید ندارند. دسته های صنایع دستی ساخته شده از برنج جذابیت و ظرافت زیبایی را به محصولات ما می بخشد ، زیرا همچنین ارزش و درخشش مس را برجسته می کند.

فروش استثنایی ظروف مسی چکشی

چرا باید از ظروف مسی استفاده کنیم؟

چرا باید از ظروف مسی استفاده کنیم؟ در بین فلزات مورد استفاده در تولید ظروف و محصولات آشپزی ، ظروف مسی سنتی دارای بهترین رسانایی حرارتی (392w/mk) است. به لطف این ویژگی ها ، ظروف مسی ما یک فرایند پخت یکنواخت را بدون از دست دادن طعم و کیفیت غذایی ظروف تضمین می کنند. سطوح داخلی و روکش تمام این محصولات با قلع پوشانده شده است. فرایند قلع اندود کاملاً دست ساز است و 99.9٪ قلع خالص در این فرایند استفاده می شود. پروژه قلعکاری سنتی است که قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است. در طول تولید ، 2 میلی متر از دیسک های مسی ضخیم جامد برای ظروف استفاده می شود. دیسک های ضخامت 1 میلی متر برای روکش ها استفاده می شود. این محصول اگر به صورت دوره ای قلع و صیقل داده شود می تواند ابدی باشد. دسته محصولات از برنج جامد ساخته شده است. همه آنها با دست شلیک می شوند. مردم ما سالهاست که با این محصولات آشپزی می کنند.

استفاده از محصولات آشپزخانه مسی نیاز به دقت دارد. فراموش نکنیم محصولی که شما دارید حالت فلزی مانند طلا و نقره است که با مهارت ، کار و سخت کوشی شکل گرفته و در خدمت شما ارائه شده است. تغییر رنگ و رنگ آمیزی طبیعی است.با کمک فلز پاک کننده کرم و یک پارچه نخی می توانید درخشش روز اول را روی لکه های سطح بیرونی به دست آورید. ما قطعا باید از محصولات مسی خود روی حرارت کم استفاده کنیم. قاشق های فلزی هرگز نباید باید از هرگونه مواد شوینده ساینده و روشن کننده رنگ استفاده کرد. از تمیز کردن باید با قسمت اسفنج نرم و نه با سطح سخت اسفنج ظرف ، با استفاده از “فقط مایع ظرفشویی مایع” خودداری شود.

چه ظروف مسی برای صادرات مناسب هستند؟

چه ظروف مسی برای صادرات مناسب هستند؟ چگونه مس واقعی را تشخیص دهیم؟ مس رسانای گرما بسیار خوبی است. رسانایی گرمایی مس 25 برابر فولاد و 2 برابر بیشتر از آلومینیوم است. مطلقاً هیچ آهنربایی به مس نمی چسبد و فلزی انعطاف پذیر است. مانند فولاد شکننده و سخت نیست. در مس های آبکاری شده می توان فهمید که طلای پوشش با ایجاد خراش از قسمت نامرئی محصول ، مس است.

آیا ظروف وظروف مسی با روکش نقره تیره می شوند؟ آره. طبیعی است که مس بدون روکش تیره شود. این که در داخل قلع سیاهی وجود دارد از نظر سلامتی هیچ آسیبی ندارد. برای جلوگیری از تیره شدن قلع ، آن را در فر خالی نگذارید و از آن روی حرارت زیاد استفاده نکنید.

سموم مس؟ اگر از محصولات مس به درستی استفاده نشود ممکن است سمی باشد. وقتی از یک محصول مس بدون قلع استفاده می کنید و غذا را داخل آن نگه می دارید ، مس به طور متوسط ​​در مدت 5-6 ساعت با اسیدهای موجود در غذا واکنش نشان می دهد و با سبز شدن غذا (اکسیداسیون) باعث خراب شدن غذا می شود. به همین دلیل ، نگهداری مواد غذایی در مس مناسب نیست.

آیا می توان غذا را در ظروف مسی نگهداری کرد؟ برای نگهداری غذا در گلدان های مسی ، فضای داخلی آن باید قلع اندود شود. انتظار برای غذا در مس قلع باعث خراب شدن زودرس غذا می شود.

نحوه مراقبت و استفاده از محصولات مسی چگونه است؟ در قابلمه ها و ماهیتابه های مسی باید از قاشق های چوبی استفاده شود تا خط و خش ایجاد نشود. ظروف مسی را روی اجاق گاز که به صورت توخالی می سوزد قرار ندهید. می توانید قلع را روی حرارت زیاد سیاه کنید. برای داشتن عمر طولانی قلع ، نباید آن را در ماشین ظرفشویی شستشو دهید. باید با اسفنج غیر ساینده با دست مالیده شود. تمیز کردن مس های تزئینی فقط باید با یک پارچه مرطوب پاک شود.

محصولات مس چه مدت باید قلع اندود شوند؟ قلع همچنین برای تمام مسهایی که با غذا تماس می گیرند مانند تابه و قابلمه مورد نیاز است. در صورت سرخ شدن ظرف ها در داخل قلع مورد نیاز است. به طور متوسط ​​، قلع هر 2-3 سال مورد نیاز است. مسهایی که با آب تماس می گیرند ، مانند قوری مسی ، لیوان ، کوزه ، نیازی به قلع ندارند.

تولیدکنندگان انواع ظروف مسی چکشی

تولیدکنندگان انواع ظروف مسی چکشی چرا تهیه قهوه در ظروف مسی فیروزه کوب خوشمزه است؟ با تهیه قهوه در قهوه جوش های مسی می توانید یک قهوه خوشمزه دریافت کنید. دلایل این امر این است که مس گرما را به طور مساوی پخش می کند ، اجازه می دهد تا قهوه کندتر بپزد و اجازه می دهد که قهوه در قهوه بهتر دم کرده و با آب شدیدتر مخلوط شود. بنابراین ، ضخامت دیگ قهوه طعم بیشتری به قهوه می بخشد. به این ترتیب ، قوام قهوه به دست می آید و از بوی سوزش در آب جلوگیری می شود.شما می توانید تراکم و طعم دلخواه را در قابلمه های قهوه مسی بدست آورید.

قبل از استفاده از تابه مسی ، قابلمه و قوری برای اولین بار چه باید کرد؟ در بالا نحوه استفاده از قابلمه ها و قابلمه های مسی با شیر را برای اولین بار توضیح دادیم. با این حال ، در اولین استفاده دیگر ، می توانید آن را با جوشاندن آب داغ یکبار در یک تابه مسی ، قوری ، سینی پخت یا قابلمه و سپس شستن آن با مواد شوینده استفاده کنید. به این ترتیب ضایعات نامرئی موجود در قلع تمیز شده و از بوی احتمالی جلوگیری می شود.

آیا ماست در مس باکراک تخمیر می شود؟ تخمیر ، ذخیره و استفاده از ماست در ماهیتابه های مسی برای سلامتی مفید است و به ماست طعم می بخشد. از آنجایی که مس در تابه های مسی به طور یکنواخت گرما را حفظ می کند ، ماست تیزتر می شود. بنابراین ، ماست شما قوام سستی نخواهد داشت.

پخش کنندگان برتر ظروف مسی چکشی

پخش کنندگان برتر  ظروف مسی چکشی هنوز مشتریانی هستند که از ظروف مسی لاکچری استفاده می کنند زیرا غذاهای سالم و خوشمزه پخته می شوند ، گفت: «طعم و مزه غذایی که در دیگ مسی پخته می شود وجود ندارد. آلومینیوم ، فولاد ، اینها بی فایده است. بهترین مس است ، از دیگ مسی تعجب نکنید. ” به منظور تهیه و خرید این محصولات خاص میتوانید از راه های ارتباطی موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما