فروش عمده ظروف مسی اصل

ظرف های مسی که از دیرباز در کشور ما به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گرفتند، امروزه یک بار دیگر در میان مردم به محبوبیت دست یافتند و مدل های گوناگونی از آن ها تولید و به بازار عرضه می شوند، مراکز اصلی پخش و فروش عمده ظروف مسی برجسته اصل هم این ظرف ها را در حجم وسیعی از کارخانه های صنعتی خریداری می کنند و سپس آن ها را به صورت کلی یا جزئی در بازار های مصرف سطح کشور ما توزیع می نمایند.

فروش عمده ظروف مسی اصل

ظروف مسی از منظر طب سنتی

ظروف مسی از منظر طب سنتی مردم ایران زمین از سال ها پیش همواره برای آشپزی کردن از قابلمه های مسی استفاده می کردند و جالب اینجاست که غذاهای طبخ شده در داخل این ظروف طعم خیلی بهتری پیدا می کردند به طوری که پدران و مادران ما همیشه از مزه خوب غذاهای قدیم یاد می کنند.

جالب است بدانید که استفاده کردن از ظرف های مختلف در پخت و پز کردن یا سرو کردن غذاها می تواند تاثیرات خیلی زیادی بر روی ترکیبات آن ها داشته باشد و در نتیجه این ظرف ها ممکن است سلامتی ما را تحت تاثیر خودشان قرار دهند، یعنی یا آن را بهبود ببخشند یا برعکس تضعیف نمایند.

حکمای طب سنتی ایران به طور تخصصی ظروف مسی قدیمی ایرانی را مورد بررسی قرار داده اند و نقطه نظر علمی خود را در مورد استفاده از آن ها بیان نموده اند و ما در ادامه این مطلب به این موضوع اشاره می کنیم:

 • استفاده کردن از ظرف های مسی برای طبخ کردن مواد غذایی می تواند از ابتلا به بیماری هایی مانند کم خونی یا ضعف سیستم مغزی و عصبی جلوگیری به عمل آورد چون موجب می شود فلز مس در غذاها جذب شود و کمبود آن برطرف گردد.
 • اما لازم است فقط از ظرف های مسی قلع اندود شده ای که تمام زنگار و رنگ آن ها گرفته شده است برای این منظور استفاده شود، در ضمن استفاده از این ظرف ها برای قرار دادن مواد خوراکی اسیدی مانند آب لیمو و آب غوره زیاد توصیه نمی شود چون ممکن است در ترکیب آن ها تغییر ایجاد نمایند.
 • اما تحقیقات نشان داده است که نوشیدن آب در داخل یک لیوان مسی باعث می شود یون های منفی آن گرفته شود، آب را پاک و تصفیه می سازد، بو و طعم ناخوشایند آن را می گیرد و برای تقویت شدن اندام هایی چون کبد و طحال خیلی مفید می باشد.
 • در ضمن ظروف مسی موجب تقویت ریشه مو می شوند و از ریزش مو جلوگیری می کنند.

مقایسه ظروف مسی قدیمی و جدید

مقایسه ظروف مسی قدیمی و جدید ظرف های مسی در سال های گذشته با روش های سنتی که با نیروی دست هنرمندان این حوزه صورت می گرفت و با زحمت خیلی زیادی ساخته می شدند، ولی امروزه دستگاه های پیشرفته ای برای ساخت این ظروف وارد صنایع گشته اند که این کار را خیلی راحت تر کرده اند.

 • ظروف قدیمی مسی به این صورت ساخته می شدند که در آن ها دو تکه ورق مسی جدا از هم را از وسط به یکدیگر وصل می کردند، تا بتوانند یک ظرف را بسازند و به همین دلیل این ظرف ها در مواردی ممکن بود زیاد مقاومت نداشته باشند.
 • اما ظروف مسی شیک جدید را با استفاده از تنها یک ورقه مس تولید می کنند و به این ترتیب این ظرف ها کاملا یک تکه و به هم پیوسته هستند و این موضوع موجب می شود که استحکام آن ها تا حد زیادی افزایش پیدا کند.
 • ظرف های قدیمی ممکن بود چندان خوب صاف کاری نشوند و در بخش های مختلف آن ها کمی ناهمواری و تاب به چشم بخورد که باعث شود درب آن ها به خوبی بسته نشود، اما ظرف های جدید را با نهایت دقت و ظرافت تولید می کنند و اصلا اشکالی در آن ها به چشم نخواهد خورد.
 • در ظرف های قدیمی فقط از چکش کاری استفاده می شد اما امروزه از کنده کاری ها و حکاکی های خیلی زیبایی بر روی این ظرف ها استفاده می گردد، که موجب جذب بیشتر مردم می شوند.

قیمت خرید انواع ظروف مسی اصل

قیمت خرید انواع ظروف مسی اصل قیمت خرید و فروش انواع ظروف مسی درجه یک و اصل بر اساس فاکتور های مختلفی در بازار تعیین می گردد، که ما در ادامه این مطلب به چند مورد از این فاکتور ها اشاره می کنیم:

 • ابعاد ظرف های مسی و ضخامت دیواره آن ها که بر روی وزن این ظرف ها اثر می گذارد، چون این ظرف ها را در زمان خریدن وزن می کنند.
 • میزان ظرافتی که در ساخت این ظروف به کار رفته است از نظر اجرای انواع حکاکی ها و کنده کاری های زیبا نرخ آن ها را تحت تاثیر خود فرار می دهد.
 • چکش کاری شده بودن ظروف مسی هم یکی از فاکتور هایی است که بر روی نرخ آن ها تاثیر می گذارد، پس ظروف ساده مسی ارزان تر هستند.
 • روش تولید این محصولات به صورت دستی یا ماشینی می تواند نرخ آن ها را تغییر دهد.
 • نام واحد تولید کننده محصول و برند آن از جمله عواملی هستند که قیمت ظرف های مسی را تغییر خواهند داد.
 • درجه کیفی و میزان مرغوبیت ورقه های مسی به کار رفته در تولید این محصولات از جمله مهم ترین فاکتور ها هستند.
 • دست دوم یا نو بودن ظرف مسی هم یکی دیگر از عوامل تعیین نرخ آن است، چون در برخی موارد ظروف کار کرده در بازار عرضه می شوند.
 • بیشتر بخوانید: میوه خوری مسی پایه دار

عرضه مستقیم ظروف مسی اصل

عرضه مستقیم ظروف مسی اصل فروشگاه هایی که به عرضه و پخش انواع و اقسام ظروف مسی اصل می پردازند، این ظرف ها را از جلوی درب کارخانه ها و کارگاه های تولید کننده در حجم و تعداد بالایی خریداری می نمایند، سپس آن ها را به صورت گسترده در بازار های مصرف توزیع می کنند تا به دست خریداران برسانند.

لازم به ذکر است که این فروشگاه ها با توجه به اینکه به عرضه و فروش مستقیم این ظرف ها می پردازند و واسطه ها را از میان برمی دارند، ارزش افزوده خیلی کمی را برای آن ها در نظر خواهند گرفت و با این کار موجب می شود از نرخ تورم داخلی کشور ما کاسته شود.

پس عاقلانه ترین کار برای خرید این ظرف ها مراجعه به این فروشگاه ها خواهد بود، البته جهت خرید می توان از راه های غیر حضوری یعنی درگاه های آنلاین هم استفاده نمود، که این روش در این ایام بیش از همه به مردم توصیه می شود، چون باعث می گردد از خطر ابتلا به کرونا در امان بمانند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما