مرکز عرضه بشقاب مسی میناکاری

مرکز عرضه بشقاب مسی میناکاری این محصول زیبا و منحصر به فرد را برای فروش در بازارهای داخلی و صادرات به دیگر کشورها آماده می کند. عرضه کننده عمده بشقاب مسی، برای تامین خواسته علاقه مندان به هنر و صنایع دستی، این محصول را به دست استادکاران هنر میناکاری سپرده تا با نقش و نگارهای زیبا بر ارزش و کیفیت بشقاب های مسی افزوده شود.

مرکز عرضه بشقاب مسی میناکاری

طرح جدید بشقاب مسی میناکاری

طرح جدید بشقاب مسی میناکاری ایرانیان از قدیم به هنرهای دستی و صنایع مختلف مربوط به ظروف تزئینی آشنا بوده و برای آن ارزش زیادی قائل می شدند. برای زیباسازی ظروف مختلف مانند جام، لیوان، بشقاب، قندان و … می توان از انواع هنرهای اصیل ایرانی که ریشه در سنت های ما دارند استفاده کرد. یکی از این هنرها، میناکاری بر روی ظروف مسی است.

بشقاب مسی میناکاری شده در طرح های جدید و توسط استادکاران ماهر ساخته می شوند. این محصول مشتریان زیادی در بازارهای داخلی و همچنین کشورهای خارجی دارد. اجرای طرح های جدید، بیش از هر زمان دیگری موجب جذابیت محصول نهایی و استقبال گسترده مشتریان از این نوع ظروف مسی شده است.

هرچند که می توان هنر میناکاری را بر روی طلا، نقره و یا سفال هم انجام داد؛ اما بکار بردن آن بر روی مس زیبایی و جلوه بی نظیری دارد که مورد پسند سلیقه های مختلف در میان مصرف کنندگان است. امروزه از ظروف مسی میناکاری شده صرفا در تزئینات و دکوراسیون داخلی استفاده می شود و کاربرد ظروف آشپزی را ندارد.

بشقاب میناکاری شده را می توان به شکل تک و یا ست کامل خریداری کرد. این مجموعه نفیس یک هدیه باارزش برای کسانی است که قدر هنر را دانسته و به صنایع دستی علاقه دارند. در بسیاری از موارد هم طرح جدید بشقاب مسی میناکاری شده برای سوغاتی به کشورهای خارجی برده می شود.

معرفی نحوه تولید بشقاب مسی

معرفی نحوه تولید بشقاب مسی بشقاب مسی در کارگاه های ریخته گری و با چکش کاری در طرح و اندازه های مختلف تولید می شود. طروف مسی آماده شده را برای انجام تزئینات مختلف به کارگاه های هنری ارسال می کنند. دو نوع میناکاری در کشور انجام می شود. ابتدا باید بشقاب مسی عمده از ریختگری های این صنعت خریداری شود. در نوع اول با کمک مفتول های بسیار نازک بر روی سطح کار نقوش مختلفی را ایجاد کرده و کار را درون کوره قرار می دهند.

پس از جوش خوردن کامل مفتول ها با سطح کار، آن را با انواع رنگی پودر مینا رنگ آمیزی کرده و مجددا داخل کوره می گذارند. در پایان کار رنگ ظرف سیاه می شود که استادکاران با اسیدکاری، آن را به رنگ اولیه بازمی گردانند.

در روش دوم، استاد میناکار سرتاسر سطح طرف را با لعابی سفید می پوشاند، چندین مرتبه درون کوره قرار می دهد تا لعاب کاملا بر روی سطح ثابت شده و سپس بر روی آن نقاشی های مینا کاری می کشد. فرستادن ظرف به کوره موجب تثبیت رنگ شده و آن را در برابر عوامل مخرب محیطی محافظت می کند.

میناکاری را از زیرمجموعه های هنر نقاشی می دانند و مرسوم است در طرح های آن بیشتر از رنگ آبی لاجوردی استفاده شود. نقش های مینا مختلف و اغلب سنتی هستند. استفاده از گل و بوته، گل و مرغ، بته جقه و امثال آن در میناکاری رواج بیشتری دارد.در قدیم استفاده از رنگ های طبیعی و یا رنگ هایی با منشاء معدنی در میناکاری مرسوم بود، اما امروزه اغلب از رنگ های شیمیایی برای این منظور استفاده می شود.

اگر بشقاب مسی انتخاب شده، دارای خلوص بالای ماده اولیه و ضخامت مناسب باشد، یک استادکار ماهر می تواند آن را به بهترین شکل ممکن با طرح های میناکاری تزئین کند. میناکاری یک هنر زمان بر بوده که مستلزم صرف حوصله بسیار است، به همین دلیل نوع مرغوب آن قیمت نسبتا بالایی دارد.

خرید بشقاب مسی میناکاری ارزان

خرید بشقاب مسی میناکاری ارزان قیمت بشقاب مسی در کیفیت و هزینه نهایی یک ظرف مرغوب میناکاری شده تاثیر زیادی می گذارد. بیشتر صنعتگران ترجیح می دهند انواع بشقاب عمده را خریداری کنند تا در هزینه ها صرفه جویی شده و پس از انجام میناکاری هم بتوان محصول را با قیمت مناسب تری به دست مشتری رساند.

خرید بشقاب مسی که به میناکاری مزین شده از تولیدکنندگان آن باعث پایین آمدن قیمت و اطمینان از اصالت کالا خواهد شد. ظروف میناکاری استادان چیره دست شفاف، صیقلی و کاملا براق هستند. این امر نشان دهنده استفاده از رنگ مرغوب در تولید بشقاب و پخت مناسب آن در کوره است.

کیفیت و نوع میناکاری، شهرت استاد میناکار و اندازه بشقاب سه عمل مهم در تعیین قیمت ظرف مسی میناکاری شده است. این محصول را می توان از سایت های اینترنتی معتبر خریداری کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما