پخش عمده قابلمه مسی چکشی 4 نفره

قابلمه مسی چکشی یکی از ظروف شیک و لوکس می‌باشد که اکثر خانم‌ها در آشپزخانه‌ی خود دارند. قابلمه‌های مسی از سایز ۱ تا ۴ در بسته‌بندی و کارتن قرار دارند و ابعاد بزرگتر به صورت تک به فروش می‌رسند. بسیاری از شهرها از جمله زنجان، اصفهان، کرمان، یزد، کاشان، و … در تولید و ساخت قابلمه مسی فعالیت دارند. پخش قابلمه چکشی توسط تولیدکنندگان و شرکت‌های مربوطه در انواع سنتی و صنعتی با بهترین کیفیت و مرغوبیت در سراسر کشور به صورت عمده و کلی صورت می‌پذیرد.

پخش عمده قابلمه مسی چکشی 4 نفره

مشخصات قابلمه مسی چکشی سنگین دست ساز

مشخصات قابلمه مسی چکشی سنگین دست ساز

قابلمه‌های مسی چون بیشترین کاربرد را در آشپزخانه و در پخت و پز دارند باید سعی شود بهترین و باکیفیت‌ترین قابلمه‌های مسی در بازار خریداری شود. ساخت ظروف مسی از جمله قابلمه 4 نفره و دیگر قابلمه‌ها در مدل‌های ساده و طرح‌دار از گذشته‌های دور تا به امروز ادامه دارد و افراد زیادی این ظروف را به صورت سنتی و دست‌ساز ساخته و در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌نمایند. قابلمه‌های چکشی مسی دست ساز، نسبت به ظروف مسی تقلبی، سنگین‌تر هستند و دوام بیشتری دارند. این ظروف کاملا از مس ساخته می‌شوند و هنر دست مسگران ایرانی می باشد که با تلاش و زحمت این ظروف را به زیبایی می‌سازند و دارای ظرافت و چکش کاری‌ منظم هستند، در قابلمه‌های دست ساز جای جوش ورقه‌ها کمی مشخص است که نشان دست ساز بودن قابلمه می‌باشد. داخل این قابلمه‌ها از قلع پوشیده شده است که آن را سفید و براق کرده است. به خاطر داشتن مس، رنگ بدنه قرمز می‌باشد.

در هنگام خرید قابلمه‌های مسی چکشی دست ساز باید به این نکته توجه داشته باشید که ظروف مسی دست ساز وقتی به بدنه‌ی آن ضربه می‌زنید به خاطر مس موجود در آن و سنگینی ظرف صدای بم تولید می‌کند و اگر صدای تیز و نازکی داشت آن قابلمه دست ساز نمی‌باشد. در کل می‌توان گفت که مشخصات قابلمه مسی دست ساز چکشی به شرح زیر می‌باشد.

  • از وزن سنگینی برخوردار هستند.
  • تولید و ساخت این ظروف به خاطر دست ساز بودن زمان بر است و تولید محدودی دارند.
  • از مس خالص ساخته می‌شوند و داخل آن با قلع سفید و براق می‌شود.
  • رنگ این قابلمه‌ها قرمز می‌باشد و طلایی است.
  • در بدنه‌ی آن جای جوشکاری و لحیم کاری مشخص است.
  • هنگام ضربه زدن صدای بمی تولید می‌کنند.
  • قابلمه‌های مسی دست ساز قیمت بیشتری نسبت به دیگر قابلمه‌های مسی در بازار دارند.

نحوه ساخت قابلمه مسی چکشی قرمز دسته دار

نحوه ساخت قابلمه مسی چکشی قرمز دسته دار قابلمه‌های مسی به صورت دست ساز و سنتی، نیمه صنعتی و صنعتی ساخته و به فروش می‌رسد. در ساخت قابلمه مسی به روش دست ساز به خاطر در معرض بودن حرارت از ورقه‌های مسی ضخیم استفاده می‌شود که توسط دستان مسگران ماهر فرم داده می‌‌شود و با فلز برنج جوشکاری و لحیم کاری می‌شود که در این قابلمه‌ها اتصال ورق به هم مشخص است و بعد مسگران بر روی قابلمه به صورت دستی چکش کاری می‌کنند و در آخر دسته‌ها به قابلمه جوش داده می‌شود.
در روش نیمه صنعتی فرم دهی به قابلمه بوسیله دستگاه انجام شده و تمام مراحل دیگر به وسیله‌ی مسگران و دست ساز انجام می‌شود. در روش صنعتی تمام مراحل تهیه و ساخت قابلمه مسی چکشی با ماشین‌آلات و تجهیزات مجهز انجام می‌شود. در تمام روش‌ها‌ی ساخت تولیدکنندگان سعی می‌کنند با بهترین مواد اولیه قابلمه‌های مسی دسته‌دار و غیره را تولید و در بازارها توزیع کنند.

تولیدکننده قابلمه مسی چکشی طرح قدیمی باکیفیت

تولیدکننده قابلمه مسی چکشی طرح قدیمی باکیفیت

در بسیاری از شهرهای ایران مسگران انواع ظروف مسی را دست ساز و سنتی تولید می‌کنند. قابلمه‌های چکشی طرح قدیم یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین ظروف مسی در ایران می‌باشد. مسگران این محصولات را با ورقه‌های صد در صد مسی ساخته و در سفید کاری داخل قابلمه از قلع استفاده می‌کنند و آلیاژ دیگری بکار نمی‌برند، بخاطر همین این قابلمه‌های با کیفیت از فروش بالایی برخوردار هستند. تولید کننده اصلی انواع قابلمه‌های مسی را به صورت کلی و عمده در بازار عرضه می‌کند و فروشندگان در بازار و فروشگاه‌ها این محصولات را بیشتر به صورت جزیی و کیلویی در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما